//
you're reading...
Bey, Ogólne informacje, Zero G.

Synchrom system

Wraz z nową serią nadszedł odświeżony system. Beye wyglądają inaczej, w grze zmieniły się najważniejsze faktory. Ba, zmieniły się nawet stadia.
Zacznijmy wiec od aren.

Choć może bardziej salaterek.
Głównym zadaniem aren, do tej pory, było po prostu bycie miejscem pojedynku bey’ów. Przy serii Zero-G dochodzi kolejne: kołysać i obracać się ile wlezie. Kołysanie się w trakcie walki nie tylko wzmacnia „wrażenia” ale także sprawia, że walka staje się nieprzewidywalna. Wpływa to także na szeroko pojęte składanie bey’ów. Na przykład, część nowych tipów atakujących ma dwa miejsca styku z areną, a nie jeden, jak dotychczas, co jest niemal nieodzowne przy takiej budowie stadiów.
Generalnie, wszystkie trzy wydane dotąd areny (Attack, Balance, Defense)składają się z dwóch części – miski i nakrycia z okrągłą dziurą (przez które maja wpadać beye tuż przed walką) i „kieszeni”, z których dyski mogą wypaść w trakcie starcia. (ilość kieszeni zależy od modelu. Attack – 3, Balance – 2, Defense – 1)

A teraz bey’e. Częsci nowego systemu to:

Stone Face – facebolt o ośmiu krawędziach
Chrome Wheel – odpowiadajacy Metal Wheelowi z poprzednich serii
Crystal Wheel – czyli Clear Wheel, który bierze udział w walce.
Track
Bottom/Tip.

Nowe beye mają dwa tryby. Crystal Up i Chrome Up. Wystarczy rozkręcić bey, odwrócić do góry nogami złożone ze sobą Crystal i Chrome Wheel, żeby uzyskać odpowiedni tryb.
Istnieje także kombinacja zwana SynChromem. Wymaga ona posiadania dwóch (najlepiej tych samych) Chrome Wheeli. Dlaczego? Ano dlatego, by nasz bey miał idealnie rozłożoną wagę i był mniej podatny na wywrotki i chybotanie w trakcie walki.

About Kage

Kage, 24. Testing new Iron Man suits. Playing poker with Avengers on Monday afternoons. Eating books for breakfast. Addicted to music.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: