//
you're reading...
Bey, Zero G.

Samurai Ifraid W145CF

Samurai Ifraid jest beyem naszego głównego bohatera, Zero Kurogane, jednak pierwszym właścicielem był Ginga Hagane. Bohater poprzedniej serii podarował Samurai Ifraida mlodemu Zero, gdy ten miał siedem lat.

Geneza nazwy:
Ifraid jest bazowany na arabskim, skrzydlatym, mistycznym duchu o ognistej naturze (dżin) o nazwie Ifrit. Ifraid jest też grą słów „Ifrit” i „afraid” (z angielskiego – bać się).
Samurai, czyli samuraj – starożytny, japoński arystokrata, który ściśle trzymał sie zasad Bushido, uczących honoru i sposobu walki (jako ciekawostka: Bushido uczy, ze nie należy bać się walczyć).

BUDOWA:
Stone Face przedstawia Ifrita; jego obraz spogląda w lewo, jego głowę wieńczą diabelskie rogi (nie wszystkie Ifrity były przyjaznymi dżinami), niejako jaszczurze oko i otwartą paszczę z klami. Na tyle głowy jest element, który w połączeniu z rogami przypomina skrzydła, przez co design sprawia wrażenie, że to głowa ptaka.
Chrome Wheel (Ifraid) składa się z różnych wycieć, zaokrągleń i ostrych krawędzi. W górną część pisane są ogniste motywy, ogień z wijącymi się jęzorami. Przy „ogniu” jest okrągły otwór, przez który wygląda Crystal Wheel (albo krysztal elementu). Dolna Część Ifraida to dosyć szczegółowa twarz Ifrita z otwartymi ustami.
Samurai jest półprzezroczystym, ciemnoczerwonym Crystal Wheelem o okrągłym designie. Tu także jest sporo wcięć i szczelin. Jego fragmentwystaje przez otwór w Chromium Wheelu.
W145 (Wing 14.5 mm) jest zupełnie nowym trackiem w tej serii. Ta fioletowa część przypomina DF145 przez to, że ma 6 skrzydeł/ostrz oplatających track dookoła, jakby trąba powietrzna. Te ostrza skierowane są do góry.
CF – Circle Flat to kolejna nowa część w formacie Zero G / Metal Fight. Została stworzona by dobrze wykorzystywać areny Zero G. CF jest kolejnym trackiem z serii Flat. Ma duże koło ponad końcówką (kolo wielkością jest podobne do S130) Część stykająca się z areną jest tej samej szerokości, co XF.

Ten bey został wydany dotychczas w 4 wersjach kolorystycznych. W starterze (BBG-01), w Start Dash Secie (wersja czerwona; BBG-03), w Synchrom Battle Secie (z Pirates Killerkenem, wersja pomarańczowa; BBG-14) i w First Zero-G Battle Secie (z Guardian Revizerem, wersja żółta)

Jest to pierwszy bey z serii Zero G, jego naturą jest ogień, a specjalnością atak.

About Kage

Kage, 24. Testing new Iron Man suits. Playing poker with Avengers on Monday afternoons. Eating books for breakfast. Addicted to music.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: