//
you're reading...
Bey

Listopadowy release: Ultimate DX Set.

Set wyszedł w zeszły weekend w Japonii i można go nabyć na ebay już za 220zł. To nie tak dużo, biorąc pod uwagę, ze dostajemy trzy dyski w systemie 4D + beylauncher L+R i Metal Face Model 2. Przejdźmy więc do rzeczy.
Joż od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, jakie dyski znajdziemy wewnątrz dosyć obszernego pudełka. Teraz jednak wiemy jakie są tryby poszczególnych Fusion Wheeli.
Zacznijmy od Wing Pegasusa.

Rdzeń i rama dają nam tak naprawdę trzy tryby. Rama jest kolista i występują na niej trzy wypustki. Rdzeń, przypomina trzy skrzydła z trzema lukami (na wypustki ramy). Wewnątrz rdzenia wybito cyfry 0, 1 i 2, co oznacza, ile wypustek ramy będzie wystawało. Od tego właśnie zależą tryby.

Następnym dyskiem jest Duo Uranus. Jest to bardzo interesująca konstrukcja, która Swoją budową ijednym trybem przypomina Basalt/Twisted.

Cecha charakterystyczną Fucion Wheela jest to, ze jest całkowicie okrągły, bez żadnych, nawet najmniejszych wypustek. Podzielony na ramę i rdzeń, daje nam dwa tryby – atakujący i wytrzymałościowy. Kiedy rozłożymy Duo, możemy dostrzec coś na kształt prostokątnych odpowietrzników. Służą one do absorbowania powietrza co w rezultacie wciąga dysk przeciwnika w swoistą pułapkę (Duo Uranus jest znany jako „trap bey”).
Co do trybów – w trybie atakującym obydwa odpowietrzniki są otwarte, co sprawia, że dysk kręci się jak Twisted – przechyla równomiernie i atakuje przeciwnika. W trybie wytrzymałościowym oba odpowietrzniki są zamknięte, co daje idealny przepływ powietrza i Duo Uranus nieruchomo kręci się w centrum areny.
L Drago Guardian ma standardowe tryby (Te same, co Meteo i Destroy) – Rdzeń z PC (poliwęglan) ma gumowe „dodatki” które zabierają przeciwnikowi obroty (w jednym trybie), w drugim trybie zaś plastikowe części stykają się z dyskiem przeciwnika.

About Kage

Kage, 24. Testing new Iron Man suits. Playing poker with Avengers on Monday afternoons. Eating books for breakfast. Addicted to music.

Dyskusja

14 thoughts on “Listopadowy release: Ultimate DX Set.

 1. Ciekawy secik.
  Przy okazji mam pytanko, orientuje się ktoś gdzie mógł bym dorwać Earth Eagle 145WD ? Bo bardzo mi na tym beyu zależy do kolekcji.

  Posted by ManiekLBN | 23/11/2011, 8:03 pm
 2. Od którego z tych beyów jest Boost Disk?
  W każdym bądź razie poza Duo Uranusem nie jest to aż tak szokujący set. Pegasus to z tego co widzę 100/105 F. Intryguje mnie coś co przypomina 105W (choć 105W ma dwa skrzydła.. to bardziej spin trackDF145 przypomina ale jest niższe) R2F.
  Czyżby LDrago był wersją BD145MB?

  Posted by BB-Grudziądz | 24/11/2011, 9:23 pm
  • Boot Disc 145 to część z Hell/Hades Kerbecsa.
   W tym secie jest Wing Pegasus 90WF. A L Drago Guardian ma części S130MB😉 Dodatkowymi częściami są DF105RF (tao samo było w L Drago Reshuffle set. Nic nowego). Boot Disc wygląda inaczej. Poszukaj na moim blogu unboxing Hell Kerbecsa😉

   Posted by Kage | 25/11/2011, 2:48 pm
 3. Dzięki KAGE, w sumie na eBay’u sprawdzałem ale tam nie idzie się połapać który to oryginał a który podróba :d Ale chyba będę musiał znaleźć coś konkretnego tam od Takary i zamówić.
  (Na eBay EarthEagle 145WD od Hasbro na polskie wychodzi około 120zł więc nie bardzo się opłaca,zwłaszcza że dysk nie jest jakiś szczególnie mocny a chciał bym go ze względu na jego wygląd, dlatego pozostaje TT).

  Posted by ManiekLBN | 25/11/2011, 8:49 am
 4. Ooo, ta aukcja musiała mi jakoś umknąć🙂 Dziękuje ci jeszcze raz :))

  Posted by ManiekLBN | 25/11/2011, 3:53 pm
 5. widziałem go w toyrusie w warszawie i nie jestem pewien ale on chyba był jeszcze z seri metal fusion ale nie jestem pewian

  Posted by matikrolik | 26/11/2011, 9:43 pm
 6. Earth eagle 145 WD jest teraz dostępny w toysrus w bluecity za jakies 55 zl wczoraj bylem i sobie kupilem beylauncher🙂

  Posted by Jakub | 27/11/2011, 12:37 pm
 7. Siemka jestem nowy i o beyblade jeszcze mało wiem🙂 Ostatnio byłem w tesco i kupiłem sobie pierwszego bey’a Galaxy Pegasisa , czy to był dobry wybór dla amatora ?🙂

  Posted by LISIU | 03/12/2011, 9:40 am
  • Kiepski. Nie da się praktycznie kontrolować trajektorii tego dysku i jeśli nie jest dobrze obciążony (mówię o dodatkowych obciążnikach zwanymi Metal Face’ami) to niestety, szybko traci obroty. Na Twoim miejscu kupiłabym Ray Strikera🙂

   Posted by Kage | 09/12/2011, 8:31 pm
 8. dlaczego mój Bey galaksi pegazus się krutko kręci?

  Posted by damian15620 | 11/01/2012, 1:53 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: