//
you're reading...
Bey, Ogólne informacje

O nieoryginalnych dyskach…

tekst napisany przez Pikuna – kłaniam się za pozwolenie na publikację!

Dzisiaj, mijajac okoliczny, kiosk moja uwagę przykuła paczuszka. W paczuszce znajdowały się 4 blejdy 2 wyrzutnie (linkowa oraz tradycyjna), 3 dodatkowe spin tracki, 4 performance tipy, rączka oraz dwa klucze do montażu. Napis Rapidity sugerujący rzekomą nieoryginalność troszkę mnie zniechęcił (xD), Ale cena 26 zł oraz napis „SUPERIOR MATERIALS” szybko rozwiał wsazelkie wątpliwosći dotyczące zakupu .
Oto parę zdjęć z unboxingu. Jak widać na pierwszy rzut oka, blejdy z oryginalnymi maja wspólne tylko fusion wheele, oraz metal wheele, które wykonane są średnio. Widać odlewy na metalowych częściach, oraz błyszczą niemiłosiernie. Natomiast spin tracki oraz performance tipy, nie mają nic wspólnego z tymi które oryginalnie w tych modelach występują, same zaś wykonane są z twardego i chyba kruchego plastiku. No i ktoś postarał się aby obrazki na face boltach, nawet się zgadzały z tymi oryginalnymi. Zaskakuje więc obecność 3 nietypowych spin tracków, które chyba mają za zadanie uatrakcyjnić wygląd blejdow, gdyż są wykonane z tego samego lipnego leciutkiego plastiku, i nie wyobrażam sobie ich poprawnego wyważenia, ani funkcjonowania.
Wyrzutnie również pozostawiają wiele do życzenia pod względem plastiku, a bey launcher ma zacinający się przy powrocie sznurek, jednak mam nadzieje to naprawić we własnym zakresie. Rączka to znowu to samo tworzywo, więc nie spodziewajmy się kokosów, ale swoje wytrzyma.
Przy puszczaniu oczywiście topy nie są tak wyważone jak te oryginalne, ale ruch żyroskopowy i tak daje im wystarczająca stabilność aby można się nimi pobawić. Jednak bez wymiany performance tipów na oryginalne nie radzę ich puszczać, gdyż materiał nie ma w ogóle gripu i ślizgają się jak szalone tracąc momentalnie staminę.
Podsumowując, jak na zestawik za 26zł nie jest źle, można się tym pobawić a jak się rozwali to nawet szkoda nie będzie. Największym smaczkiem jest tutaj bey launcher, który mam nadzieje naprawić, oraz rączka, która sama kosztowała by ze 35zł. Do wykorzystainia po obróbce, nadawać się bedą też metal wheele, więc nawet nieźle. Niestety ciężko mi jest porównać ich wagę, stawiam jednak połowę królestwa oraz rękę księżniczki, że są lżejsze od oryginalnych.

About Kage

Kage, 24. Testing new Iron Man suits. Playing poker with Avengers on Monday afternoons. Eating books for breakfast. Addicted to music.

Dyskusja

5 thoughts on “O nieoryginalnych dyskach…

 1. właściwie są to typowe spin tracki, bo H145, WD145 i C145. (:

  Posted by Kage | 07/11/2011, 2:07 pm
 2. i jeszcze DF145

  Posted by Rados15 | 08/11/2011, 5:55 pm
 3. Bardziej chodziło mi nie o samo podobieństwo części do oryginalnych, co do tego jakie oryginalnie w konkretnym blejdzie występowały, przepraszam jeżeli zabrzmiało to niezrozumiale:D Teraz na chłodno mogę oczywiście stuprocentowo stwierdzić, że są o wiele lżejsze od oryginałów, a już nie wspominając o tym, że 2 spin tracki się najnormalniej w świecie połamały podczas grania. Dyski poszły już jakiś czas temu dalej, w niekoniecznie dobre ręce, ale przynajmniej inwestycja się częściowo zwróciła😀 Nakręcony porządnie bey launcher też daje niezłego kopa, ale ja jestem mocnym zwolennikiem Ripcord Launchera V2.

  Posted by Pikun | 12/11/2011, 11:15 pm
 4. http://allegro.pl/beyblade-dyski-metalowe-spiner-striker-prezent-hit-i1936314730.html czy ta wyrzutnia będzie pasować do np. allegro.pl/beyblade-dyski-metal-fusion-org-hasbro-thermal-i1935260677.html ????

  Posted by matikrolik | 25/11/2011, 8:56 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: