//
you're reading...
Bey

Sierpniowe nowości cd. + nadchodzi następca Bearing Core!

W poprzednim wpisie opisałam dwa dyski, które miały swoją premierę w tym miesiącu. Wspominałam o Random Boosterze vol 8. w którego skład wchodzą
Jade Jupiter S130RB
Screw Lyra ED145MF
Screw Fox TR145W²D
Forbidden Eonis ED145FB
Forbidden Eonis 130D
Divine Fox 90W²D
Divine Crown TR145D
Hell Crown 130FB
Większość z nich pojawia się w anime, co ciekawe. Jak dotąd dotyczyło to tylko dysków – nagród.
Screw Lyra ED145MF i Screw For TR145W2D to dyski Toby’ego i Zeo (w poprzedniej serii Ci sami byli posiadaczami odpowiednio Basalt Horogium i Hell Kerbecs). Są to ich nowe dyski. Pierwszy ma tip Metal Flat i track Eternal Defense 14.5 mm – nic nowego, gdyż wszystkie te części pojawiły się w poprzednich seriach. Screw Fox ma na pokładzie część Triple Roller 14.5 mm – jego „możliwością” jest odpychanie ataku niskich dysków dzięki trzem wolno wirującym rolkom. Tip to Wave Wide Defense, który pojawił się w Fang Leone (część jest totalnym niewypałem, tak przy okazji)
Dalej na liście są dwa dyski, na których chciałam się skupić. Są nimi Forbidden Eonis ED145FB i Forbidden Eonis 130D.

Obydwa te dyski mają ten sam, zupełnie nowy metal wheel – Forbidden, który przypomina Flame i Thermal. Motywem na facebolcie jest Eonis – nimfę Io, którą Zeus zamienił w krowę. (Ach, mitologia grecka😉 polecam lekturę).
F.Eonis z czerwonym clear wheelem ma track Eternal Defense 14.5 mm, który już wcześniej opisywałam i tip Flat Ball – jest to Flat z małą połówką kulki na środku.
F.Eonis z zielonym clear wheelem ma track 13 mm (nic ciekawego. Za wysoki na atak, za niski do defensywy) i tip Defense – jeden z lepszych tipów do kombinacji stamina/defense.

Inną nowością, której jeszcze w tym momencie nie ma, ale już za miesiąc (18.09.2011) wyjdzie na rynku japońskim jest Phantom Orion B:D (Bearing Drive).

Zacznijmy od samej góry, czyli od Faceboltu, który przedstawia Oriona, łowcę, który umarł użądlony przez skorpiona. Dalej mamy Metal wheel, Phantom, który nieco przypomina Gravity w połączeniu z Beat (można zauważyć, że jest dosyć opływowy, także będzie miał pewne zastosowanie w defensywie). Dodatkowo, kiedy clear wheel Orion na nim leży z dwóch stron mona zauważyć twarz z diabelskim, uśmiechem. To tylko moje skojarzenia.
No i ostatnia część: Bearing Drive. Jest to część, na którą wszyscy bladerzy czekali od początku Beyblade Metal Fusion.

Ten performance tip ma w środku kulkowe łożysko, które stabilizuje cały dysk w wirowaniu (ta jest, specjalnie dla typów stamina). Dzięki te części Phantom Orion będzie się kręcił nieco ponad siedem (!) minut.
Wow. Sierpień ma naprawdę dużo do zaoferowania. Jestem niezwykle zainteresowana Phantom Orionem, mam nadzieję, ze mój koreański dostawca będzie go miał całkiem niedługo po premierze (:
Tyle na dziś, pozdrawiam!

About Kage

Kage, 24. Testing new Iron Man suits. Playing poker with Avengers on Monday afternoons. Eating books for breakfast. Addicted to music.

Dyskusja

One thought on “Sierpniowe nowości cd. + nadchodzi następca Bearing Core!

  1. super kocham beyblade

    Posted by mil | 12/03/2013, 3:02 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: