//
you're reading...
Bey

Seria 4D – część druga aktualizacji.

Wracając do tematu ostatnich nowości w świecie Beyblade MF. Jak widzicie na obrazku powyżej, Oprócz wymienionych przeze mnie wcześniej dysków wyszły (albo w przypadku jednego mają wyjść)jeszcze trzy.
Jako, ze w $D pojawiły się nowe postaci, w toyline nie mogło zabraknąć nowych dysków dla każdej z nowych osób.
Pierwszym antagonistą, który się pojawił w 4D był Johannes – chłopak, który z umiłowaniem spędza czas z kotami, sam poniekąd przypomina kota (w sposobie wypowiadania się i swoich kocich ruchach). dyskiem Johannesa jest Beat Lynx TH170WD (Triple Height 17 mm, Wide Defense) – na face dysku pojawia się wizerunek rysia (aha, KOT). Skoro już mówimy o budowie: dysk składa się z energy ringu, fusion wheela (PC frame + metal wheel), tracku i tipu. Skupmy się na fusion wheelu. PC Frame leżąca bezpośrednio na metal wheelu umożliwia nam dwa tryby: atakujący i zbalansowany (elementy PC frame odpowiednio zakrywają, bądź odkrywają części metal wheelu). Beat jest podobny do wheelów Midnight, Vulcan czy też pre-hws Bulla. Beat ma duży potencjał atakujący (smash). Triple Height (17 mm) jest trackiem, który może zmieniać wysokość (co czyni go podobnym do CH120 z Dark Cancera) Jego wysokość może przechodzić z 17 mm przez 19,5 mm do 22 mm – na ostatnim pułapie jest niewiele niższy niż Flame Byxis.

Nie jest to typowy dysk 4d (typowy dysk 4D to Fusion Wheel i Fusion Tip – każde z kilkoma trybami) bo ma klasyczny track i tip, jednak jest to bardzo ciekawy bey. Ukazął się póki co tylko w Japonii (Koreo, czekamy!) w Random Boosterze (szansa 1 na 8), między innymi, ciekawymi kombinacjami dysków.

Kolejny czarny charakter Beyblade Metal Fusion 4D to Aguma – właściciel Scythe Kronosa T125EDS (Tornado 12.5 mm, Eternal Defense Sharp). Jest to kolejny, bardzo ciekawy dysk – stabilny, okrągły, wysoka wytrzymałość… brawo Takara, zrobiliście godnego następce Basalt Horogium 145WD. No, ale wracając. Face Scythe Kronosa przedstawia Saturna, rzymskiego boga rolników i zbiorów. W greckiej mitologi Kronos był jednym z tytanów i był zazwyczaj obrazowany z kosą w ręku. W anime Kronos jako bestia przedstawiony jest niczym śmierć (kostucha w płaszczu i z kosą). Z budowy przypomina Beat Lynxa. Ciekawą częścią Scythe Kronosa jest jego fusion wheel (znowu, dwa tryby: atakujący i wytrzymałościowy): na niemalże opływowym metal wheelu (który jest jakby kombinacją zalet Basalt i Burn) leży PC frame, która w zależności od trybu, albo obraca się niezależnie od dysku, albo jest nieruchoma. EDS jest wariantem DS (Defense Sharp), którego część porusza się samodzielnie i jest obciążona małym metalowym ciężarkiem.

King, jeszcze nie znany nam bohater, który jest kolejnym blader na drodze Gingi do mistrzostwa, będzie właścicielem dysku Vari Ares D:D (Delta Drive). Ares był greckim bogiem wojny i to jego przedstawia face tego dysku. Szczególną cechą tego dysku jest dwukierunkowość – może on się obracać zarówno w prawo jak i w lewo (oczywiście nie zmienia kierunków w trakcie walki) (powyższa cecha upodabnia dysk do Gravity Perseusa AD145WD) Vari Ares jest specjalnym fusion wheelem – jego części nie są osobne – tworzą jedną, nierozdzielną całość (gdyby nie ta cecha, można by śmiało mówić, że ten wheel jest podobny do L Drago Destroy). Spod metal wheela wystają czerwone (stałe) ALBO żółte (chowające się i wychylające) plastikowe części (w zależności od trybu). Metal wheel ma unikalny dizajn przypominający tarczę z wieloma kolcami i wybrzuszeniami.

Delta Drive to część , której końcówka może poruszać się na boki po osi. Ma trzy tryby, które zmieniają jego funkcjonowanie. Są to Flat, Wide Ball i Sharp.

Oto wszystkie znane mi propozycje Takara – Tomy z ostatnich dwóch meisięcy. Mam nadzieję, że niedługo Sono Kong weźmie się za nową serię, gdyż mam chrapkę na wszystkie trzy opisane dyski. Ponad to, w tym tygodniu dostałam oldschoolowego, oryginalnego (Takara <3) Dragoona Galaxy z serii GRev. W następnej notce wrzucę fotograficzny unboxing.
Wcześniej wspominałam, że zakupiłam Hell Kerbecsa. Tak! Już jest w Polsce, póki co moja dobra znajoma go ma u siebie i muszę ruszyć tyłek… ale to już niedlugo!

Póki co… życzę miłych wakacji!

About Kage

Kage, 24. Testing new Iron Man suits. Playing poker with Avengers on Monday afternoons. Eating books for breakfast. Addicted to music.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: