//
you're reading...
Bey

Seria 4D – nowości i aktualizacje.

Jako, że w końcu znalazłam czas na zaktualizowanie strony, postaram się Wam przedstawić to, co Takara-Tomy wydała, albo ma wydać w najbliższym czasie.
Pamiętacie Big Bang Pegasisa F;D (Final Drive)? na pewno. Jest to nowy dysk Gingi z kilkoma trybami (zarówno dwuczęściowy metal wheel jak i Clear Wheel mają po dwa tryby. Sam track F:D ma dwa tryby (Flat i Hole Rubber Flat). Jakkolwiek imponująco to brzmi, w praktyce ten dysk jest średnio użyteczny. Pięknie wygląda (zdjęcia w postach poniżej) ale jego części pozostawiają wiele do życzenia.
Yuki Mizusawa, nowy bohater serii, który również został partnerem Gingi w mistrzostwach (w zasadzie tag team)posiada dysk, który nie jest stosunkowo nowy, jako, ze Takara tomy wydała go jako limitowany jakiś czas temu. Jest to Mercury Anubis 90XF (9 mm, eXtreme Flat). Niziutki, podcinający, strasznie szybki dzięki szerokiemu performance tipowi. W nowym metagame’ie, gdzie większość dysków jest wysoka, Mercury Anubis może mieć przewagę, O ILE nie natknie się na combo z spin trackiem BD145, albo metal wheelami Basalt lub Scythe.

Tak własnie wygląda ten, jak na razie, niezwykle rzadki dysk.
Idąc dalej. Wszyscy pamiętamy Kyoyę Tategami? Ten także dorobił się „nowego” dysku. Nowego, mam na myśli oczywiście LEGENDARNEGO, bo tak to się nazywa w mandze i anime.
Otóż, Kyoya ma teraz nową odsłonę Leone. Jest to Fang Leone 130 W2D (13 mm, Wave Wing Defense). Fusion Wheel (czyli dwu częściowy metal wheel) waży 39 gramów (co znacznie przekracza dotychczasowe limity wagi. Po wydaniu serii Extreme, Takara Tomy zdecydowało się znieść limity na swoich turniejach) i posiada dwa tryby: obronny i kontrujący. Średniej wysokości track + tip Wave Wide Defense (mały szpic w centralnej części, dwa stopnie) , który ma gorszą równowagę niż stabilne Wide Defense.

Ale tego pana już znamy.
Jak już mowa o legendarnych dyskach. Ryuuga także otrzymał moc meteoru, a jego jakże silny L Drago przemienił się w L Drago Destroy F:S (Final Survive). Dysk jest o tyle interesujący, że clear wheel został zastąpiony core’m znajdującym się POD metal frame (metal wheelem). Ponadto, ów core jest wyposażony w trzy gumowe końcówki i trzy plastikowe. Gumowe służą to okradania dysku przeciwnika z obrotów i amortyzowania uderzeń, a plastikowe oczywiście przydają się w ataku. Metal frame przedstawia wizerunki trzech głów L Drago, co zobaczycie niżej. Final Survive jest częścią podobną do Final Drie z BB Pegasisa. Zachowuje się jak Hole Flat / Sharp. Na początku kręci się w trybie Hole Flat, gdy zaczyna tracić prędkość, żechodzi do trybu Sharp, przy czym dysk zaczyna tracić równowagę i przeciwnik ma wysokie szanse na wygraną, o ile nie został wcześniej wyrzucony ze stadium.

Tak właśnie wygląda ten dysk. Piękny, nieprawdaż?
Póki co, tyle. Wieczorem postaram się opisać zupełnie nowe dyski: Beat Lynx, Sythe Kronos i Vari Ares😉

About Kage

Kage, 24. Testing new Iron Man suits. Playing poker with Avengers on Monday afternoons. Eating books for breakfast. Addicted to music.

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: